tu klykac! Powrót do strony głównej


______________________________
Copyright © 2002 by WalkAway

Webmaster

      

     KRZYSZTOF ZAWADZKI Perkusista, kompozytor, producent, manager, oraz leader najpopularniejszego zespołu z kręgu muzyki fussion WALK AWAY. Urodzony 6.01.1959 w Warszawie, edukację muzyczną rozpoczął w klasie akordeonu w Szkole Muzycznej I stopnia. Od 16 roku życia zmienia znienawidzony instrument na wymarzone bębny i rozpoczyna naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie perkusji. Będąc na drugim roku otrzymuje propozycję grania z organistą jazzowym Krzysztofem Sadowskim oraz gigantem saksofonu Tomaszem Szukalskim, tak więc w wieku 17 lat rozpoczyna profesjonalną karierę zawodową.
Po trzech latach współpracy Krzysztof Zawadzki przechodzi do zespołu Janusza Muniaka, z którym pracuje następne trzy lata nagrywając wspólną płytę, oraz grając niezliczoną ilość koncertów w Polsce i Europie. W tym samym czasie nawiązuje współpracę z zespołem ALEX - BAND odbywając z nim tournee po Związku Radzieckim i Czechosłowacji oraz występując na festiwalach w Opolu i Sopocie.

     W 1980 r. kończy Szkołę Muzyczną II stopnia z wyróżnieniem, a w dwa lata później rozpoczyna studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W tym roku opuszcza też zespół Janusza Muniaka tworząc własną grupę WALK AWAY. Po dwumiesięcznych próbach WALK AWAY startuje na międzynarodowym festiwalu Jazz Nad Odrą w konkursie zdobywając Grand Prix. Od tego momentu Krzysztof Zawadzki i jego grupa wkracza na ścieżkę nieustających sukcesów: drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie kompozycji jazzowej dla Zawadzkiego, Klucz do Kariery - główna nagroda festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa, udział w festiwalu Jazz Jamboree, pierwsze nagrania na płytę i Nowa Nadzieja w ankiecie czytelników pisma Jazz Forum to tylko pierwsze półrocze działalności WALK AWAY.

     W 1986r. grupa Zawadzkiego zajmuje drugie miejsce jako zespół jazzowy w ankiecie Jazz Forum, a od 1987 jest nieustająco na pierwszym / przez 20 lat /. W 1987r. WALK AWAY podejmuje współprace z czołowym skrzypkiem polskiego pochodzenia Michałem Urbaniakiem, oraz wokalistką Urszulą Dudziak. Przez siedem lat wsółpracy z Urszulą Dudziak nagrywa cztery płyty, grając trasy po całej Europie jedną grając jako support dla samego Milesa Davisa.

Od 1995 roku zaprasza do wspólnego grania najwybitniejszych muzyków z USA takich jak: Mike Stern, Mike Mainieri, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gambale, Bob Berg, Joey Calderazo, David "Fuze" Fiuczynski, David Kikoski, Jeff Andrews , Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Victor Bailey, David Gilmore, Jim Beard, Bob Malach, Hiram Bullock, Mark Whitfield, Dave Samuels , Bennie Maupin , Steve Logan , Matthew Garrison , Adam Holtzman , Mitch Stein , Jane Getter.

KRZYSZTOF ZAWADZKI prowadząc własną grupę nie unika kontaktów z innymi zespołami, często uczestnicząc jako sideman w nagraniach studyjnych, ma na swoim koncie nagranych około 80 płyt.

WYBRANA DYSKOGRAFIA

jako leader WALK AWAY:

PENELOPA - WIPE LC 8626

WALK AWAY - WA Records 009

LIVE - WA Records 011

MAGIC LADY - with URZULA DUDZIAK - WA Records 010

HELP YOUR SELF - ZIC - ZAC CD 0010

WALK AWAY & URSZULA DUDZIAK - JAZZMEN 660.50.003

SATURATION - WA Records 001

F/X with: Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Urszula Dudziak - WA Records 002

WALKING AROUND witch: Eric Marienthal & David "Fuze" Fiuczynski - WA Records 005

CHANGES with: Randy Brecker - WA Records 006

NIGHT LIFE with: Bill Evans, Dean Brown - WA Records 007

DOUBLE WALK with: Eric Marienthal, Dean Brown, Souleymane Toure - WA Records 012


inne z WALK AWAY:

FRIEND SHIP - CONFIDANI LP 19689/2

RESPONSE - EMI F 669 913

BRATISLAVA JAZZ DAYS - OPUS 9115-2080-81

inne:

FRANK GAMBALE - ABSOLUTELY LIVE
& Krzysztof Zawadzki - Marcin Pospieszalski - Zbigniew Jakubek - WA Records 003

ACOUSTIC QUARTET - EXCITING STORY

Bob Berg - Joey Calderazzo - David Kikoski - Andrzej Cudzich - Krzysztof Zawadzki - WA Records 004

INTERNATIONAL QUINTET with: Bill Evans, Victor Bailey, David Gilmore, Janusz Skowron - WA Records 008

HENRY McCULLOUGH BLUES BAND - BELFAST TO BOSTON - WA Records 013

HENRY McCULLOUGH BAND - BLUE SUNSET - SELLES Rec 0030

HENRY McCULLOYGH - FAILD CHRISTIAN - Head-The-Ball Rec

JANUSZ MUNIAK "PLACEBO" - POLJAZZ - PSJ 115

SŁAWOMIR KULPOWICZ "SAMARPAN" - MUZA SX 2508

YOUNG POWER - MUZA SX 2525

YOUNG POWER "Nam Myo Ho Renge Kyo" - MUZA SX 2797

OBYWATEL GC - TONPRES SX T 89

MARTYNA JAKUBOWICZ - MUZA SX 2511

JACEK NIEDZIELA - Wooden Soul - Polonia CD 012

TYLKO CHOPIN - Lora Szafran - Polskie Nagrania ECD 056

DZEM - LIVE - MUZA SX 2561

Walk Away productions, 2002